Ušetřit můžete hodně, když budete svítit chytře

Chcete-li ušetřit ročně alespoň pár stovek, možná i tisícovek, měli byste si krom jiného zaměřit také na světla, která doma či ve firmě používáte.

Ušetřit můžete hodně, když budete svítit chytře

Není žádným tajemstvím, že elektrická energie není v českých zemích určena pro žádné chudáky. Každým rokem je vždy o něco dražší, takže stále více lidí je nucena v pravidelných intervalech zvyšovat své zálohy. Jde to ale i jinak, stačí, když budete myslet trochu úsporněji. Samozřejmě, že není možné neplatit za elektrický proud vůbec, to byste se rázem ocitli ve středověku, ale rovněž není nutné dávat dodavatelům takové sumy, jaké jste jim dávali doteď. Musíte myslet trochu více ekonomicky a ono to půjde.

Na internetu najdete celou řadu více či méně efektivních způsobů, díky kterým ušetříte nějakou tu kačku, ale pokud chcete být opravdu spořiví, měli byste uvažovat nad koupí nových typů světel, které se pyšní tím, že jsou maximálně úsporné. Řeč je samozřejmě o led žárovce e27.

Lepší světlo

Nejedná se sice o žádný zázračný světelný zdroj, jeho používání vám ušetří mnoho a mnoho tisícovek ročně. Takové konec konců dnes ani neexistují. Ovšem v případě, že si chcete přijít na pár tisícovek, koupí těchto úsporných světel rozhodně chybu neuděláte. Dle některých testů jsou led žárovky až desetkrát úspornější než stále ještě docela hodně používané vláknové alternativy. Samozřejmě byly testy prováděny v ideálních podmínkách, ale i v běžných podmínkách by měly dopadnout obdobným způsobem. Rozhodně se jedná o efektivní světelné zdroje, jejichž koupě se vám stonásobně vyplatí, a to i když se nejedná o nejlevnější produkt svého druhu na trhu.

Cena je spravedlivá

Sviťte lépe

Pokud jste naposledy pořizovali domů světla ještě v době, kdy se běžně prodávaly vláknové typy, asi máte stále v paměti, že jejich cena byla skutečně hodně nízká. Led žárovky tak levně určitě nekoupíte, ale to neznamená, že by snad byly předražené. Jistě, některé modely můžete pořídit i za tisícovku a výše, ale ty si většina lidí nekupuje. Klasické verze jsou k dostání za pár desítek korun, což je rozhodně velice solidní cena.