Nezařazené

Divoké děti potřebují pohyb

Máte trochu divoké dítě? Tak buďte rádi, že je zdravé, co je důležitější? Nic. Samozřejmě člověk má pocit, že se nezastaví a pak je tady samozřejmě všudypřítomný strach, co když se něco stane. Dětská úrazovost je rozhodně vysoká. Můžeme Vás uklidnit, ale je zvláštní, že úrazy se těmto hyperaktivním ratolestem obvykle vyhýbají. Každopádně riziko úrazu tu je vždy, tím větší čím je ratolest menší a je proto jistě vhodné plánovat bezpečné aktivity, které zároveň umožní potomkům, aby se pořádně vyřádili.
dívka na trampolíně

Ideální způsob je nepochybně trampolína. Ta totiž nikdy neomrzí , nemluvě o tom, že je to aktivita vhodná od 1 do 100 let. Ano i dospělí si velmi rádi zaskáčou.

Je možné pořídit si různé typy všech velikostí. Pokud žijete v bytě a nemáte zahradu, nezoufejte, na trhu jsou menší trampolínky, které prokáží dětem stejnou službu.

Pokud máte k dispozici zahradu, neváhejte a pořiďte dětem zahradní variantu. Je to opravdu úžasná záležitost. Pokud budete muset volit mezi tím, zda skákání nebo záhon, rozhodněte se určitě pro skákání, Vaše ratolesti Vám za to opravdu budou velice vděčné a zeleninu si můžete nakoupit v hypermarketu, nebo si nechat posílat bio bedýnku od nejbližšího pěstitele.

Samozřejmě nesmíte zapomínat, že se musíte o vybavení starat a ošetřovat je. Jinak by se z bezpečné zábavy mohlo stát velmi nebezpečné místo, kde je riziko úrazu právě velmi vysoké a to je jistě to poslední, co byste mohli potřebovat.
kluk na trampolíně

Nabídka je velmi bohatá, proto vybírejte uvážlivě. A až přijdou skákat také potomci od sousedů, nemusíte je nutně vyhánět se slovy, aby jim rodiče pořídili také takovou atrakci. Učte své děti umět se podělit. Zároveň však musíte trvat na dodržování určitých bezpečnostních pravidel a na tom, zda rodiče dětí souhlasí, děti tam musí být na jejich a ne Vaši zodpovědnost.