Nezařazené

Péče o pleť po celý rok

Péče o pleť by se měla měnit dle období stejně jako náš šatník. V zimě přece taky nevyjdete ven jenom tak v tričku nebo v plavkách ne? Dopřejte vaší pleti péči, která odpovídá venkovnímu počasí a především teplotám a povětrnostním podmínkám, které venku panují!
obličej nad hladinou
Zima
Zimní období je pro naši pleť velice náročné. Mrazivé teploty, ostrý vítr ale také časté přechody z tepla do zimy a opačně naší pleti zrovna nesvědčí. V místnostech se navíc také udržuje nižší vlhkost, což také dokáže pleť vykolejit. Jak pečovat o pleť v zimě? Používejte mastnější krémy, které nejsou hydratační. Hydratační krémy obsahují vodu a ta zamrzá, zatímco ty mastnější krémy používají především tuk a ten pokožku chrání před mrazem a větrem. Nepoužívejte odličovací a pleťové přípravky s alkoholem, který pleť zbytečně vysušuje. Chraňte se také před sluncem, které i v zimě dokáže nadělat na obličeji paseku – ideálně používejte krém do chladu, který má i UV filtr.
Jaro a podzim
Jarní teploty nás mohou nemile překvapit a zaskočit po dlouhé zimě. Nenechte se překvapit a přejděte z mastnějších krémů na ty hydratační a zároveň začněte používat i opalovací krém na obličej, který vás ochrání před ostrým sluníčkem. Po zimě také dopřejte obličeji péči v podobě vitamínové masky, která vaší pleti dodá energii. Na podzim je potřeba začít připravovat pleť na zimu a také jí dopřejte vitamínovou péči, která ji podpoří v zimě.
pohled nahoru
Léto
Asi nejnáročnější období pro naši pleť je léto. Horko, letní slunce, písek, časté máčení ve vodě, která je často chemicky ošetřená, časté párty, občasné zapomínání odlíčení… Pleť dostatečně hydratujte a dopřejte jí i ochranu před sluncem pomocí opalovacích krémů s UV filtrem. Pokud je opravdu horko, noste klobouk, který vám bude částečně krýt obličej před sluncem. Pleti dopřejte spíše hydrataci za pomocí hydratačních masek.