Www

Chystáte rekonstrukci? IKEA plánovače vám pomohou!

Britský deník Independent uvádí, že až jeden z deseti párů se v průběhu přestavby interiéru rozejdou. Je to velké břemeno, rozhodovat o svém budoucím prostoru a náčrtky na papíru často prostě nestačí. Ať už přestavujete kuchyň, pracovnu nebo koupelnu, zamiřte na stránky řetězce IKEA a vyhledejte plánovače.
Na základní stránce můžete nalézt hned 27 různých programů. Nejšikovnější z nich je 3D plánovač jídelen, kuchyní a pracoven – poté už stačí následovat průvodce.
kamarádky na stavbě
1.    Zvolte tvar a rozměry požadované místnosti
Velmi jednoduchý krok. Zadáte, zda máte pokoj obdélníkový, rohový nebo atypický. Zároveň lze zvolit podlahu a barvy na stěnách i s případnými obklady, aby odpovídali vašim možnostem.
2.    Rozmyslete si hlavní rozmístění a nábytku
Tady zřejmě bude nutné zapojit tužku a papír a mít nějakou vágní představu například o tvaru linky, než začnete náhodně umisťovat poličky a šuplíky. Měla by být rovná, rohová, do písmene L nebo U?
3.     Zkoušejte a vylepšujte dle svých nejšílenějších představ
Pokud se vám například nelíbí dřez, který vám automat umístí do skříňky na dřez, můžete si jej jednoduše změnit. To samé platí i o barvách skříněk a úchytkách.
půdorysy bytu
4.    Vytiskněte si plánek a seznam
Program dle zadaných parametrů sám vytvoří nákupní seznam, který je nutné si vytisknout, pokud podle něj chcete v obchodě nakupovat. Dopředu víte, kolik vaše představa bude stát peněz. Pokud si vytvoříte účet, můžete si plánek uložit a kdykoli se k němu vrátit i s případnými úpravami.
5.    Vzhůru na nákup!
Ve finále lze u některých produktů dokonce propojit nákupní seznam s košíkem a zařídit tak všechny věci bez nutnosti toho, abyste museli opustit pohodlí domova. Nebo pokud byste si rádi udělali výlet, můžete navštívit nejbližší obchodní dům.
Co dalšího si lze naplánovat?
Kromě celých místností si můžete navrhnout například úložné systémy, šatní skříně PAX, obývací stěny a pohovky, ale také svou vysněnou postel. Ať už se rozhodnete pro cokoli, přeji pevné nervy!