Podnikání postrádá jistoty

Člověk si v dnešní době musí na svoji existenci vydělat peníze. Musí pracovat, aby byl finančně zajištěný, protože kdyby takového zajištění nedosáhl, postrádal by všechno, co si je možné a žádoucí kupovat a na co by už neměl. Platí to pro zaměstnance a pochopitelně i pro soukromé podnikatele. A dalo by se říci, že u podnikatelů je to ještě daleko ožehavější téma než u kohokoliv jiného. A to z toho důvodu, že podnikatelé nemusí financovat jenom své vlastní živobytí, ale i živobytí svých případných zaměstnanců a vše ostatní, co souvisí s fungováním jejich firem. A zatímco má zaměstnanec aspoň tu jistotu, že příští měsíc zase dostane očekávanou výplatu, podnikatel nemůže stoprocentně počítat s ničím. Může se mu dařit, ale také nemusí, a on to ne vždy dokáže pozitivně ovlivnit.

sto eur

A co dělají podnikatelé, když se dostanou do finančních problémů? Nejednou si berou půjčky, protože je to jediné řešení, které v tíživé situaci připadá v úvahu.

Jenže ani získání půjčky není jisté. I zde panuje podobná nejistota jako u dosahování zisku. Podnikatel tu sice může uspět, ale nejprve musí splnit všechny podmínky, které se k tomu pojí. A to se nejednou zvládá jen velice obtížně, případně se to nezvládá vůbec. Protože když banka požádá o doložení dostatečně vysokých příjmů podnikatele, který si na sebe zrovna nedokáže vydělat, jak to asi dopadne, že? Pokud chce mít banka jistotu, že bude žadatel splácet, jak se asi zachová, když nalezne negativní záznam v jeho registrech dlužníků? Odpověď je nám všem jistě předem známá.

stovky eur

A proto je podnikateli v nesnázích tolik ceněna hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti. Protože zde ani registry, ani příjmy nehrají rozhodující roli. Tady je nezbytné dát do zástavy nemovitost, a když se takto zaručí řádné splácení, není důvod, proč by tu podnikatel neuspěl.