Strava = všelék

Touto jednoduchou rovnicí lze vyjádřit to, jak bychom se především měli starat o naši pleť. Suma sumárum, bez správné výživy to jednoduše nepůjde. Tedy aspoň ve většině případů. Stav našeho obličeje je totiž skvělou vizitkou toho, jak se našemu tělu daří po zdravotní stránce. Nějaký ten pupínek se nejprve nemusí jevit jako velký problém, avšak není tomu tak. Pojďme se blíže podívat na to, co bychom si měli dopřát, abychom docílili perfektní vizáže.portrét dívky
Podvyživenost není hezká. I když se většina z nás setkává spíše s nadváhou než podváhou, některé tento problém mají. Tím, že je vaše tělo podvyživené, ztrácí důležité minerální látky, živiny a vitaminy, které jsou opravdu potřeba. Okrádáte se tak nevědomky o svou krásu.
Tuky by v našem jídelníčku měly tvořit velkou část. Dokonce větší než bílkoviny. Samozřejmě hovoříme o zdravých tucích, ne těch ztužených, které jsou nám dostupné ve fastfoodech a jiných rychlých občerstveních. Máme na mysli avokádo, rostlinné oleje, oříšky, semínka anebo kokosové mléko.
Další důležitou složku skladby našeho jídelníčku by měly tvořit omega 3 mastné kyseliny. Ty našemu obličeji a jiným částem těla, které jsou náchylné k akné, jako jsou ruce, záda nebo krk, opravdu jen a jen prospívají. Promašťují nás zevnitř, což je u této problematiky velmi důležité.přírodní kosmetika
Voda je lék na všechno. To platí i v tomto případě. Nejen že budete mít hydratovanou pokožku, ale vyhnete se také zadržování vody v těle a případnému zarudnutí. Pokud je pro vás těžké do sebe jen tak vyklopit několik litrů vody denně, můžete si pomoci vodnatou zeleninou, jako je okurka, ledový salát nebo rajče, či polévkami.
Asi devadesát procent vašeho jídelníčku by měly tvořit celistvé nezpracované potraviny neboli whole foods. Na mysli máme potraviny, které nejsou vůbec zpracované chemií, rafinovanými cukry a konzervanty.
S tím se pojí další bod. Omezte rafinované cukry. Ty našemu tělu většinou, pokud se nejedná o diabetiky, moc neprospívají. Samozřejmě nemusí se z nás do konce života stát celibátnice, ale bylo by dobré je aspoň v nějaké míře omezit.
Jak jsme zmiňovali na začátku, naše pleť je odrazem toho, v jaké kondici se naše tělo cítí. Stále větší procento lidí má problémy s trávením. Důsledky se zde také mohou velmi výrazně odrazit. Probiotika by mohla výrazně pomoci v nastolení rovnováhy ve vašich střevech a trávicím ústrojí.