Řešení se najde vždy

Když se člověk někde napije nějakého alkoholu, má s řízením podle litery zákona utrum. Prostě si nesmí sednout za volant (čímž míním, že nesmí jet), dokud zcela nevystřízliví. Ani kdyby pověstný čert na koze jezdil.
Ovšem člověka potkává v jeho životě ledacos. A tak se klidně může stát, že někdo neočekávaně zjistí, že sice už někde popil, ovšem ještě někam zajet musí. Třeba se na to rozpomene ve chvíli, kdy už je pozdě bycha honit, třeba se to příliš pozdě dozví, to už je ale v té chvíli vedlejší. Prostě je někde a měl by ještě sednout do auta a někam jet. Jenže zákon mu to neúprosně zakazuje.provoz na ulici
A co si teď jenom počít?
Riskovat?
Nebo zůstat na místě a nést důsledky, jež z toho, že už neodjede, vyplynout?
Nebo někam odjet jiným dopravním prostředkem, jenž je mu stále ještě dostupný, a pak se sem někdy složitě pro své auto vracet?
Ani jedna z těchto představ není ideální, že? Jenže ono už vlastně není moc na výběr. Buď jet autem nebo hromadnou dopravou, nebo nejet.
Anebo se vlastně také dá jet, a to i s vlastním vozem. To ale jedině v tom případě, že si člověk zavolá drink taxi Praha. Zde se jedná o specifickou taxislužbu, spočívající v tom, že její řidiči odvezou nejen zákazníka, ale spolu s ním i jeho auto. Nebo ještě přesněji odvezou zákazníka jeho autem, a to tam, kam je toho zapotřebí. Spolehlivě, bezpečně, a to bez ohledu na to, jak je na tom dotyčný s promilemi v krvi.malované taxi
Stačí si zavolat na dispečink a jako by se stalo. V dohodnutý čas přijedou na dohodnuté místo dva řidiči, z nichž jeden odveze zákazníka jeho vozem https://www.novinky.cz/auto/448718-tvr-je-zpet-oficialne-a-s-novym-vozem.html do cíle a druhý poslouží tomu prvnímu následně jako odvoz zpět do firmy nebo na nové místo, kde jich je zapotřebí.
Takže už v Praze a okolí nikdo nemusí riskovat tím, že bude řídit pod vlivem. A přesto se dostane i se svým vozem tam, kam má. A to je pochopitelně v nejednom případě hodně významná pomoc.