Vyrážíte na ryby?

Být rybářem, to moc dobře víte, jaké to je, sedět v noci sám u klidné vodní hladiny, dívat se na hvězdy, poslouchat kvákání žab a čekat, jestli ryba zabere nebo ne. Rybář často odchází domů bez úlovku, protože rybaření není jen o rybách, je to i těch chvílích čekání, o povídání si na břehu s dalšími rybáři, a získávání zkušenosti, jak na kterou rybu, aby zabrala. A mlhavé rozednívání, kdy o víkendu kousek dál celé město spí, ale rybář ví, že je to chvíle, kdy ryby nejvíc berou.

ryba

Rybaření není nijak levná záležitost, protože pokud budete sedět celou noc u vody, tak i v létě od vody táhne a je třeba být připravený i na případnou noční bouřku. Takže k základní výbavě rybáře nepatří jen pruty a návnady, ale také rybářský bivak https://www.mlsport.cz/bivaky/ nebo rybářský stan, ale také lehátko či křeslo. A to neméně důležité, pořádné kvalitní oblečení, vysoké holínky nebo přímo brodící kalhoty.

Mít svého koníčka, být při něm v přírodě a užívat si klidu, až všichni, co se přišli k vodě opalovat a zaplavat si odejdou. Je to ideální relaxační koníček. A když k tomu ryba zabere a vám se ji podaří dostat na břeh a ona má správnou míru a vy si ji můžete odnést domů, s tím se mnoho koníčků rovnat nemůže. Leda tak myslivci.

rybář

Máte manžela nebo přítele, který je vášnivý rybář a stále odoláváte jeho návrhům, abyste vyrazila někdy na noční rybaření s ním? Měla byste to zkusit, nevíte, o jaké zážitky se připravujete. Vyberte si jasnou letní noc, lehněte si na rybářské lehátko na břehu přehrady nebo rybníku a pozorujte splávek, jestli se nezačne pohupovat. Pokud ryba zabere, tak můžete svému rybáři říct, že jste mu přinesla štěstí. A když nezabere, tak to bude hezká romantická noc ve dvou, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Vyrážíte na víkend na ryby? Máte své oblíbené místo nebo to zkoušíte pokaždé jinde? Tak ať berou!!