Čekání na porod: co dělat, když se miminku nechce svět

Brzy budete maminkou

Konečně se blíží termín porodu a vy už jste nachystaná vyrazit do porodnice. Máte nachystanou postýlku, přebalovací komodu a oblečení pro miminko Kojeneckeobleceni. Od třicátého šestého týdne těhotenství je miminko zcela vyvinuté a bude záležet na něm, kdy se vydá na cestu.

hracka_pro_mimi

Samozřejmě můžete tento „proces“ zkusit urychlit například tím, že budete chodit často po schodech, dopřejete si horkou vanu, budete mít s partnerem nechráněný sex či si dáte skleničku svařeného vína. Je ale dost možné, že žádná z těchto babských rad vám nepomůže a děťátko se samo rozhodne, že se narodí až týden po termínu. Nevěšte hlavu, aspoň máte čas na dokonalou přípravu sebe sama (pedikúra, manikúra, kadeřnice) a také pokojíku pro miminko. Můžete doladit detaily, na které nezbyl čas, pověsit obrázky, vystavit hračky nebo naaranžovat dekorační polštářky.

Porod nepřichází

Termín už je dávno za vámi a stále se nic neděje. Na každé kontrole vám doktor řekne, že vše je v pořádku a nachystáno na porod, ale stejně nic. Začínáte být už trochu nervózní, protože vám každý den přijde několik zpráv, jestli stále nic. Kdybyste to bývala tušila, určitě řeknete všem termín o dva týdny déle, abyste se těmto dotazům vyhnula. Vy sama už byste to měla nejraději za sebou a čekání vás ubíjí. Není třeba se bát, už brzy budete držet své miminko v náručí. Hold je u vás v bříšku spokojené a nic mu tam nechybí.

porod_se_blizi

Nástup do nemocnice

Pokud se porod nerozjede sám, zpravidla maximálně deset dní po termínu musíte nastoupit do porodnice. Proběhne klasický příjem, sepsání důležitých papírů, vyšetření lékařem a monitor srdíčka dítěte. Prvním den se dozvíte, co vás čeká. Pokud je vše v pořádku, doktoři ještě počkají, jestli se změnou prostředí přeci jen nerozjede porod sám. Možná vám zavedou tabletku na uvolnění, ale vyvolávat porod začínají až druhý den. Stále kontrolují kontrakce a ozvy srdíčka miminka. Nemusíte se ničeho bát. A možná až to budete nejméně čekat, miminko se rozhodne vyrazit na cestu a vy se během pár hodin stanete pyšnou maminkou.