Www

Hraní online her může být zdraví škodlivé

Mnozí lidé jsou závislí na počítačových hrách. Mnozí lidé jsou závislí na internetu. Mnozí jsou závislí na online hrách. Tato závislost je často nejsilnější. Je to spojení dynamičnosti a akčnosti. Této závislosti propadají zvláště dospívající. Hraní online her může být velmi nebezpečné. Pojďme si vypsat alespoň některá rizika
·         Zdravotní rizika.Hrozí riziko z vyčerpání a dehydratace. Člověk, který hraje online hry, snadno ztrácí pojetí o čase a hraje třeba několik dní v kuse bez spánku a jídla. Stalo se, že došlo k selhání organizmu, v krajním případě i k úmrtí.
·         Ztráta sociální inteligence.Člověk, který žije ve virtuální realitě hodinu denně může tímto způsobem relaxovat. Člověk, který tak tráví deset hodin denně, bude mít velmi brzy narušené vztahy s ostatními lidmi, bohužel především s těmi nejbližšími.
herní ovladač
·         Agresivita.Samozřejmě okolí začne dříve či později vnímat osobní problémy dotyčného. Pokud mají nějaké požadavky, musí je často důrazně opakovat, což jen probouzí agresivitu dotyčného.
·         Poruchy koncentrace, myšlení, ztráta vnímání reality.Člověk, který tráví až příliš času hraním online her ztrácí schopnost soustředit se, což vede k poruchám kognitivních schopností a nakonec i k neschopnosti vnímat realitu jako takovou.
  připoután k PC


Závislost jako každá jiná


V podstatě je to stejné jako u jakékoli jiné závislosti. Jak tuto situaci řešit Nejlepší je, aby k této situaci vůbec nedošlo. Prevence je vždy účinnější než léčba. Je dobré dětem nabízet včas atraktivní alternativy. Například v podobě atraktivních deskových her. Není nutné, aby děti ve volném čase navštěvovali jen kulturní a sportovní aktivity. Mnohá centra pro děti nabízejí také kroužek Hraní deskových her a věřte, že o Člověče nezlob se to nebude. Když se dítě bude věnovat hraní deskových her, tak sice nevyhrává, ale zato rozvíjí fantazii, sociální inteligenci a když se setká s online hrou, zjistí, že je to zábavné jen na malou chvíli.