Pro jakou věkovou skupinu se hodí mašinka Tomáš na baterie

Asi není třeba říkat, že děti si rády hrají. A má to i svůj důvod, připravuje je to totiž na budoucí život. Učí se, jak v určitých situacích reagovat, ještě dříve, než jim budou muset čelit ve skutečnosti. To vše samozřejmě aniž by si to uvědomovaly.

Stejně tak podvědomě přejímají vzorce chování určitých lidí. Nejčastěji jsou to samozřejmě rodiče – vidí, jak se chovají například v obchodě, a když si pak hrají například na prodavačku, chovají se prakticky stejně.

ksiltovka1

Ovšem nejen rodina má takovýto vliv. V současné době jsou to i nejrůznější televizní pořady. Sem patří i dětský seriál pro nejmenší, Mašinka Tomáš. Jde o britský dětský seriál, který je ve své domovské zemi velmi populární.

Není tedy divu, že výrobci této popularity využívají a vyrábí nejrůznější hračky s motivem tohoto i jiných seriálů. A jakou jinou by měli v tomto případě vyrobit, než klasický vláček. Stačí, když lokomotiva bude mít tvar některé z postav seriálu, a o prodej je postaráno.

vlak2

Vzhledem k popularitě samozřejmě existuje hned několik druhů. Může to být například mašinka Tomáš na baterie. Ta funguje podobně jako autíčko na dálkové ovládání. Výhodou je, že zde nejdou potřeba koleje. Není tedy třeba složitě hledat prostor a stavět.

Na druhou stranu, někdy děti baví právě ono stavění. Navíc je zde otázka povrchu – po koberci vám zkrátka nepojede, po dlaždicích se bude klouzat. Je tedy vhodná pro podlahy dřevěné, betonové či ty, kde je položeno linoleum.

Co se věku, pro který je tento typ hračky vhodný, týče, pak zde je to samozřejmě poměrně individuální. Samozřejmě není vhodná pro úplně malé děti, které vše rády strkají do pusy. Přeci jen obsahuje malé šroubky i díly, které by se mohly odlomit.

Ideální je tedy pro poněkud starší děti, které už dokážou chápat a hlavně ocenit princip této hračky. Ale nakonec, záleží jen na vás, zda je svému potomku koupíte.