Nezařazené

Jak si uchovat pořádek ve skříni

Je jedno, jestli naši domácnost sdílí jedna, dvě nebo čtyři skříně, tak i tak jsou její nezbytnou součástí. Pravidelný úklid skříně je nutnost, bez které to nejde. Jednou za čas udělat ve skříni generální úklid což znamená srovnat oblečení, vytřídit staré nebo nenošené oblečení je nutnost.
kravaty se vzory
Podle barev
Když máme větší prostory můžeme si vyzkoušet tenhle způsob který známe z některých obchodů. Věci si roztřídíme nejen podle typu, ale především podle barvy, je to praktické díky přehlednosti.
Domácí oblečení a oblečení do práce
Zvlášť si dávat oblečení do práce a jinam na volné chvíle, je rovněž velmi praktické. A pokud k tomu povedete i svoje děti ušetříte si mnoho starostí.
Neoblíbené kousky pryč
Ať jde o ženu či muže v každé skříni se najde nějaký ten kousek oblečení který z nějakého důvodu nemáme rádi a nenosíme. Není důvod proč takové oblečení schovávat. Oblečení, které nenosíme nám jen zabírá místo, díky čemu ztrácíme přehled, co ve skříni máme.
Spodní prádlo a ponožky mají své místo
Na spodní prádlo a ponožky je dobré mít určené speciální místo kam toto ukládáme, v ideálním případě by to mělo být jinde než tam, kam dáváme například trika.
dřevěné věšáky
Nekupit věci na ramínka
Snažte se zamezit tomu, abyste oblečení kupili na ramínka na sebe. Snadno se totiž zapomene, kde visí ta, která košile, nebo halenka. Každý kousek oblečení by měl mít svoje ramínko. Na ramínka byste neměli dávat pleteniny, protože ty mají tendenci se vytahovat, naopak na uložení na ramínka se hodí košile nebo trička která mají tendence snadno se muchlat.
Na přírodní ovonění oblečení ve skříni můžete využít aromatických olejíčků mnoha druhů. Například levandulový olej odhání moli, stejně tak jako cedrové dřevo. Naše babičky pro tyto účely používaly mýdla, která uložily do skříně a jejich vůně provoněla celou skříň.