Jak cestovat s dětmi v letadle?

Kdo by neměl rád cestování. Ale co takové cestování s dětmi? To je zdaleka jiný level. Jestliže právě vás v blízké době čeká nějaká ta dovolená letadlem a berete s sebou vaši ratolest, bude pro vás tenhle článek určitě dobrou radou.
vzlet letadla
Je pravda, že takové cestování má předem daná nějaká pravidla, která se musí dodržovat. Nemůžeme zrovna odhadnou, jakou náladu naše dítko bude mít a proto je důležitá hlavě pečlivá příprava.
Je jasné, že rozdíl bude určitě v tom, jestli má vaše dítko rok, pět nebo dvanáct. Pokud máte menší děti, dobrou radou by pro vás mělo být to, že úplně nejlepší bude letět v noci,
jelikož je větší šance, že celý let prospí. U větších dětí je nejlepší posadit je k oknu,
ať se mohou dívat ven a pozorovat to, co je pod nimi. Určitě buďte vybaveni nějakými těmi omalovánkami, knížkami a mnohými dalšími věcmi, které má rádo a víte, že jej po dobu letu určitě zabaví. Dokonce i takový MP3 přehrávač nebo nějaký ten DVD přehrávač s pohádkami dokáže zdlouhavou cestu usnadnit.
Sami dobře víme, že při vzletu nebo přistání často zaléhají uši. Tomu můžete velmi jednoduše předejít. Malým dětem dejte dudlík, jelikož díky polykání se zabraňuje zalehnutí uší. Starším dětem pomůže žvýkačka.
Pokud s sebou budete brát i kočárek, je výhodné, že pokud je skládací, můžete jej odbavit.
holka s čepicí
Je možné jej dokonce vzít až k letadlu, kde jej pak letušky uloží do zavazadlového prostoru.
Do dvou let je běžné, že dítě nemusí za místo platit, jelikož může sedět na klíně jednoho z rodičů. Pokud už je ale starší, platí se za místo stejně tak, jako by platili dospělí lidé.

Do pěti let nikdy nesmí dítě cestovat samo. Vždy musí být v doprovodu osoby starší 18 let. Výhodou je, že pokud bude starší než 5 let, může cestovat úplně samo, aniž byste se obávali, že se mu něco stane. Existují totiž různé služby, které na vaše dítko během letu dohlédnou, takže se nemusíte vůbec ničeho obávat. Služba není sice zrovna nejlevnější,
ale opravdu se není čeho bát.