Nezařazené

Ještě čistší voda

Voda musí být za každou cenu čistá. A to neplatí pouze když ji pijete, ale také když se v ní koupete. K tomu mohou pomoci třeba speciální vysavače.

Ještě čistší voda

Koupání k létu neodmyslitelně patří. Stejně tak jako fronty na veřejném koupališti. Pokud bydlíte v paneláku nebo činžáku, asi se tomu nevyhnete, ale v případě, že vlastníte dům i se zahradou, můžete se na veřejné koupaliště úplně vykašlat a udělat si na svém pozemku koupaliště vlastní. Možností je hned několik, ale nechcete-li příliš utrácet ani provádět rozsáhlejší stavební práce, sáhnete po nadzemním bazénu. Jedná se o dostatečně velkou koupací plochu, která vás dostatečně uspokojí nejen svými rozměry, ale spokojeni budete i s cenou, která nemusí přesáhnout deset tisíc korun.

Bazénová voda

Koupě vodní plochy je však pouze začátek a investice tím rozhodně nekončí, právě naopak. Abyste se mohli bez potíží koupat co hrdlo ráčí, budete muset zařídit, aby voda byla dokonale čistá. To není nic složitého, stačí pouze dodržovat určité zvyklostí a nakoupit dostatečné množství kvalitní bazénové chemie.

Není to jen chlór

Laici mají za to, že jediným způsobem, jak se dá voda dostatečně vyčistit, je použití přípravků s chlórem. Je pravdou, že se jedná o vysoce účinnou dezinfekci, která se dá navíc sehnat za velice slušnou cenu. Má však i negativa. Nejenže dokáže docela ošklivě zapáchat, když je ho moc, ale také dráždí pokožku. I proto se uchytily na trhu i přípravky, které chlór neobsahují. Alternativou může být kupříkladu aktivní kyslík, který nesmrdí ani se jinak neprojevuje, ale je také docela drahý. Jinou možností je pak mořská sůl. Ta funguje i svým způsobem jako léčivo, ale je potřeba ji z kombinovat se solonizační jednotkou.

Splývání

Špinavé stěny

Nejen o vodu samotnou, ale i o stěny konstrukce je potřeba se starat, jinak vodu nikdy dostatečně nevyčistíte. K tomu je ideální bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Ten se prodává ve třech základní provedeních – ruční, poloautomatický a automatický. Na malé plochy vám bohatě postačí první verze, ale pokud máte rozsáhlejší vodní plochu, je rozhodně lepší sáhnout po poloautomatických, respektive automatických modelech. Práce s nimi lépe odsýpá a vy tak nebudete muset trávit čištěním bazénu půlku dne.