Jak zvolit tu správnou hypotéku?

Při hledání té správné hypotéky většinu lidí zajímá právě výše úroku, což jist patří mezi nejdůležitější faktory při rozhodování, není však nejdůležitější. V případě, kdy hledáte hypotéku právě s ohledem na výši jejího úroku, mnohdy zapomenete i na další důležité podmínky, které ze smlouvy vyplývají. Snadno totiž můžete přehlédnout další poplatky a podmínky smlouvy, které jsou pro vás stejně důležité jako výše úroku. Jak tedy správně vybrat hypotéku, která bude výhodná ve všech ohledech? Pokud si přeci jenom nejste jistí a v nabídkách jednotlivých bank se až tolik nevyznáte, pomoci může americká hypotéka kalkulačka Fahd.cz.

rodinný dům

I když hypoteční úvěr patří mezi časté úvěrové produkty, i přesto se s ním nesetkáte v každé bance. Výběr je tak v tomto případě značně omezený. Krom obvyklých dokumentů, které se přikládají ke každé žádosti o úvěr, bude zapotřebí i výpis z katastru nemovitostí.

Je hypotéka výhodná a k jakým účelům se hodí?

Vlastní bydlení je sen téměř každého z nás. Splácíte sice měsíčně podobnou částku, jako byste byli v nájmu, přesto s vidinou, že jednoho dne bude dům či byt skutečně váš. Ne každý má tolik finančních prostředků, aby si mohl dovolit zainvestovat bydlení z vlastní kapsy. Hypoteční úvěr tak představuje spolehlivé řešení, jak financovat vlastní bydlení a splnit si tak sen poměrně brzo.

rodinné finance

Pokud se podíváme na klasický hypoteční úvěr určený na bydlení, jeho variabilnost je téměř nulová. Zainvestovat můžete pouze vlastní bydlení a tato investice musí být vždy doložená od dlužníka bance. Některé banky v případě stavby domu uvolňují peníze postupně dle fáze výstavby.

Druhou možností je tzv. americká hypotéka, která je poněkud benevolentnější a peníze z ní můžete čerpat na cokoliv. Je však důležité počítat s vyšší úrokovou sazbou než je tomu u hypotečního úvěru na bydlení.