Na dovolenou k sousedům

Slovensko
První bych určitě chtěla zmínit zemi, která byla ještě nedávno naší součástí. Slovenská republika je sice malá země, za to pro trochu levnější variantu dovolené naprosto ideální. Můžete navštívit piešťanské lázně a zrelaxovat se nebo se podívat na oblíbené skanzeny.
Ale nejnavštěvovanější částí jsou určitě krásné tatry. Můžete si vybrat od náročných výstupů například na nejvyšší horu Gerlachovský štít až po spíše procházky. Tatry nejsou jediné. Moje oblíbené místo je Slovenský ráj, příroda tam je přímo okouzlující, ale trasy jsou dost náročné a často vedou přes vratké můstky. Zkrátka nic pro ty, kteří se bojí výšek.
Kromě hor se turisté můžou pokochat plesy (ledovcová jezera) a nemusí kvůli jim podnikat celodenní výlety. Existuje i pleso, které se neleží v horách.
chlap s batohem na zádech
A samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavní město. Na naši Prahu to sice nemá, ale i tak to má něco do sebe. Procházka podél Dunaje, Bratislavský hrad nebo Michalská brána určitě stojí za návštěvu. Milovníky historie určitě nadchne největší středoevropský Špisský hrad nedaleko Slovenského ráje.
Platí se zde v eurech a ceny odpovídají naším. U turistických center jako jsou tatry, jsou trochu vyšší. A samozřejmě zde nehledejte metro
potřeby turisty
Rakousko
Hlavní město Vídeň je nedaleko Bratislavy. Je to barokní městečko a domov Sigmunda Freuda. Je známá díky svým nádherným vánočním trzích, sacher dortu a výborné kávě. Kromě toho je ve Vídni zajímavá státní opera nebo řada muzeí. V jednom z nich byla výstava Clauda Moneta, významného malíře.
Kromě Vídně je v Rakousku spoustu jiných zajímavých měst s historickým jádrem jako například Salzburg nebo Bregenz.
A v neposlední řadě se turisti s radostí, a i opakovaně vrací do Rakouska v období zimy kvůli lyžování v Alpách. Spoustu lidí tvrdí, že jak jednou zkusíte Alpy už nikdy nechcete jinam.