Nezařazené

Nevíte kam letos na dovolenou? Vyzkoušejte tyto netradiční destinace

Pokud i vy plánujete dovolenou o prázdninách a chcete vybočit ze zajetých kolejí. Představíme vám několik destinací, kde se nebudete muset prodírat davem lidí a kde budete moci probádat neznámá zákoutí. Místa, kde si odpočinete a nabijete pozitivní energii.

molo na jezeře

Za velrybami a delfíny na Island

Koho by nelákal magický ostrov, který vábí své příznivce na nespoutanou přírodu v létě a v zimě lovce, kteří si chtějí zalovit v divočině. Navíc se jedná o jednu z nejlepších destinací, kde můžete vidět velryby ve volné přírodě. Právě k tomuto ostrovu totiž pravidelně připlouvají hejna velryb, plejtváků nebo kormoránů. Rozhodně stojí za zmínku i kosatky nebo delfíni, kteří se zde také hojně vyskytují. Pokud budete mít štěstí, nebudete muset na rozbouřené moře, ale sami za vámi připlavou a vy je budete moci pozorovat ze břehu.

 

Pokud se opravdu vyplavíte na Island, využijte výlety pro turisty, které vám ukážou ostrov z vody. Nenechte si ujít výlet do ptačího ráje, kde uvidíte hnízdit pestrobarevné papuchalky, které si jako útočiště vybrali právě lemující útesy kolem ostrova.

srdce v písku

Za sluncem do Kapverd

Všude přítomné ticho, klid a ceny, které vás mile překvapí. To je ostrov Boa Vista, který se nachází na kapverdském souostroví. Je to ostrov blízko Afriky, ale rozhodně se nemusíte obávat divočiny. Naopak budete uchvácení krásnou a nedotčenou přírodou a průzračným oceánem, který vám naskytne pohled na pestrobarevný podmořský život. Pokud jste milovníky bílých pláží, křišťálové vody bez konce a slunce, kterého si zde užijete po celý rok. Je tohle místo přímo určené pro vás!

 

Dobrodružství v Černé Hoře

Země, která si žije svým vlastním životem. Na jihu najdete prosluněné pláže, které se jenom hemží turisty na severu hory a nebezpečné peřeje, které nenechají žádného dobrodruha chladným. Nechte se očarovat zemí, na kterou jen tak nezapomenete.