S tabletami do bazénu ošetříte vodu raz dva

Jestliže jste si pořídili svůj vlastní zahradní bazén, na který jste se již dlouho těšili, tak jistě právě uvažujete nad tím, co všechno budete muset dělat proto, aby byla voda ve vašich soukromých lázních dokonale čistá.
Na začátku vám to možná bude připadat příliš složité, ale uvidíte, že jakmile do toho všeho trochu proniknete, tak už celý potřebný proces budete provádět přirozeně a bez většího rozmýšlení.
ručník u bazénu.jpg

To první a to hlavní, co musíte zajistit je, aby do vaší čisté vody nevnikala špína a nečistot z okolí. A to je poměrně snadné, pokud svůj bazén opatříte krycí plachtou, protože to je produkt, bez kterého se žádný bazén neobejde, sic by byl v průběhu několika málo hodin nesnesitelně zahlcen smetím. Stačí sebemenší vítr, který zvedne prach, a již máte v nádrži nepořádek. A spolu s prachem do vaší vody nalétá také listí či hmyz a podobně.
Jenže než svou nádrž opatřovat obyčejnou plachtou, to už se vyplatí investovat do té solární, která bude vodu ve vaší nádrži jako bonus navíc ohřívat.
Další nezbytnou součástí každé bazénové nádrže v procesu čištění je filtrační jednotka. Bez té se obejdou snad jen ty nejmenší dětské nafukovací bazénky. A ať už svou filtrační jednotku vybavíte jakýmkoli médiem, ať už to bude zeolit, písek či filtrační kuličky, vždy bude zásadním prvkem v čištění vaší vody.
slaměný klobouk v bazénu.jpg
No a poté přichází na řadu bazénová chemie. Ta se zaměřuje především na drobné, až mikroskopické znečištění způsobené převážně mikroorganismy, jako jsou sinice a řasy. Opět můžete vybírat z celé škály pestrých produktů, které se liší především svou aktivní složkou. Ovšem pokud se děsíte pravidelného dávkování a bojíte se komplikací, tak si zvolte desinfekční tablety do bazénu. Jejich velkou předností je, že pouze hodíte několik tablet do bazénu anebo do plováku, který necháte putovat po vodní hladině, a je to.